بهترین پلت های رنگی برای طراحی در سال 2020

بهترین ترکیب های رنگی طراحی در سال 2020

اگر به موضوع رنگ ها علاقه دارید، بیایید با یکدیگر چرخه رنگ ها را مرور کنیم و 20 پالت رنگی جذاب برای سال 2020 به شما معرفی کنیم.


اگر در حال ایجاد یک برند جدید هستید و یا می خواهید محصول جدیدی را عرضه کنید، بدون شک رنگ ها می توانند نقش مهمی در انتقال پیام و اثر بخشی آن داشته باشند. رنگ ها این قدرت را در خود دارند که احساسات افراد را تحت تاثیر قرار داده و نظر آنها را جلب کنند. در ادامه این مقاله، 20 ترکیب رنگی جذاب را به شما معرفی می کنیم که می توانید در پروژه بعدی طراحی گرافیک خود از آنها استفاده کنید.

مروری بر ترکیب رنگ ها در چرخه ی رنگ ها

چرخه ی رنگ ها

شناخت قوانین مرتبط با ترکیب و هماهنگی رنگ ها در چرخه ی رنگ می تواند به شما کمک کند ترکیب های موثر تری ایجاد کنید و طرح شما ارتباط موثر تری با مشتریان و مخاطبان برقرار کند. شناخت این که یک رنگ با چه رنگ های دیگری ست می شود و با چه رنگ هایی خیر، نیازمند آشنایی با قوانین ترکیب رنگ در چرخه ی رنگ است.

چرخه ی رنگ ها از سه رنگ اصلی (قرمز، زرد، آبی)، سه رنگ ثانویه که از ترکیب رنگ های اصلی تشکیل می شوند (سبز، نارنجی، بنفش) و شش رنگ ثالثیه که ترکیب رنگ های اصلی و ثانویه ایجاد می شوند (مانند سبز-آبی) تشکیل شده است.

رنگ های گرم و سرد در چرخه ی رنگ هااگر مرکز این چرخه را با یک خط عمودی جدا کنید، دایره به دو بخش رنگ های سرد و رنگ های گرم تقسیم می شود. تشخیص دمای رنگ ها می تواند نقش مهمی در انتخاب و ترکیب آنها برای طراحان داشته باشد. رنگ های گرم نشان از شور و انرژی، روشنایی و عمل دارند در حالی که رنگ های سرد منعکس کننده آرامش، صلح و متانت هستند.

اما ترکیب رنگ ها در این چرخه چگونه است؟

ترکیب مکمل: در این نوع ترکیب، دو رنگ مقابل یکدیگر(متضاد) در چرخه ی رنگ برای استفاده در طرح انتخاب می شوند. دلیل این کار ایجاد کنتراست و تضاد بالا در طرح است که هم موجب خوانایی بهتر می شود و هم می تواند نظر مخاطب را به سمت طرح جلب کنید. دقت داشته باشید کنتراست بالایی که در این نوع ترکیب رنگ ایجاد می شود برای بسیاری از افرد در مدتی کوتاه خسته کننده خواهد شد.

ترکیب آنالوگ: در این نوع ترکیب سه رنگ کنار یکدیگر در چرخه رنگ برای استفاده در طرح انتخاب می شوند. رنگ اول که رنگ اصلی است، دومین رنگ رنگ اول را حمایت می کند و رنگ سوم نیز تاکید کننده است.

ترکیب مثلثی: در این مدل ترکیب، سه رنگ به طور مثلثی از چرخه رنگ انتخاب می شوند. این کار باعث ایجاد همزمان هماهنگی و تضاد در طرح مورد نظر می شود. طرح هایی که با چنین ترکیب هایی ایجاد می شوند، در کنار هماهنگی رنگ ها، از تضاد لازم نیز برای خوانایی بهتر بهره مند می شوند.

خب، به سراغ ترکیب های رنگی برویم!

1: صورتی و کشمشی!

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 1تضاد زیاد بین این دو رنگ ، انرژی جسورانه و پویا ایجاد می کند. انتخاب صورتی روشن باعث ایجاد سرگرمی و جوانی و انتقال احساس زنانگی می شود.

2: قرمز، ته دریایی، یشمی و بنفش

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 2این ترکیب که بر پایه ترکیب مثلثی ایجاد شده است، احساس آرامش را در کنار طراوت و نو گرایی منتقل می کند.

3: زرد، ارغوانی، آبی و سیاه

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 3تقریبا همه ی پروژه های چاپی بر اساس این 4 رنگ جوهری هستند! ترکیب آنها با یکدیگر نیز تقریبا می تواند هر رنگ قابل تصوری را تشکیل دهد. از طرفی استفاده مجزا از این رنگ ها احساس انرژی، سر زندگی و شور و نشاط را بوجود می آورد.

4: مشکی و زرد

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 4این ترکیب رنگی که کنتراست بالایی را برخوردار است، احساس مردانگی و مدرن بودن را در خود دارد. همنچنین این ترکیب می تواند نشانی از هشدار و خطر را برای مخاطبان منتقل کند.

5: ارغوانی، طلایی، فیروزه ای و آجری

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 5این ترکیب رنگی می تواند شخصیت زیادی به طرح شما ببخشد.همچنین احساسی از دوستی و صمیمیت را می توانید در این ترکیب رنگی مشاهده کنید.

6: ترکیب سایه های صورتی و قهوه ای

صورتی احساس مدرن بودن، لوکس بودن و جوانی منتقل می کند و ترکیب آن با قهوه ای می تواند کنتراستی مناسب و احساسی از جدی بودن را به ارمغان بیاورد.

7: طلایی، ذغالی و خاکستری

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 7این ترکیب، تلفیقی از نور آفتاب، طبیعت، شادابی و در عین حال، جدیت را منتقل می کند. همچنین وجود سایه های سیاه و خاکستری، لایه هایی از بلوغ و پختگی را به طرح مورد نظر اضافه خواهد کرد.

8: اقیانوسی، بادامی، قرمز-نارنجی و انبه ای

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 8اگر به دنبال احساس اعتماد به نفس در کنار شور و انرژی در طرح خود هستید، این ترکیب رنگی را مورد استفاده قرار دهید.

9: برنزه ای، فیروزه ای عمیق و سیاه

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 9این ترکیب رنگی که از طبیعت الهام گرفته شده است احساس انگیزه و سر زندگی را برای مخاطبان طرح شما به ارمغان خواهد آورد.

10: اقیانوسی، قهوه ای روشن و خاکستری

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 10با استفاده از این ترکیب رنگی روی یک پس زمینه طبیعی، می توانید طرحی خلاقانه و جذاب را برای طراحی بسته بندی های خود به ارمغان بیاورید.

11: صورتی کم رنگ و آبی

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 11این ترکیب شیک و مدرن، می تواند احساس شور و نشاط را در کنار احساس زنانگی منتقل کند. بدون شک این ترکیب رنگی برای طرح های زنانه انتخاب مناسبی خواهد بود.

12: آبی و ارغوانی

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 12تضاد دو رنگ سرد و گرم در این ترکیب کنتراست بسیار مناسبی را خلق کرده است. اگر به دنبال خوانایی بالا در طرح خود هستید استفاده از ترکیب را به ویژه برای پس زمینه های خود فراموش نکنید.

13: سایه های آبی و بنفش

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 13احساس اعتماد به نفس و خونسردی در رنگ آبی هنگامی که با احساس تجلل گرایی رنگ بنفش ترکیب می شود چنین پلت بسیار شیکی را ایجاد می کند.

14: سبز تیره، نارنجی و صورتی کم رنگ

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 14این رنگ های نیرو بخش و زنده می توانند احساس شور و نشاط، هیجان، سرگرمی و جوانی را برای طرح مورد نظر شما به همراه داشته باشند.

15: آبی کم رنگ و تیره و صورتی

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 15این پالت که از طبیعت، ساحل و دریا الهام گرفته است، ترکیب بسیار مناسبی برای طرح هایی است که به دنبال انتقال احساس آرامش و خونسردی در آنها هستید.

16: سرخابی، سبز و ارغوانی

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 16

اگر به دنبال یک ترکیب رنگی جسورانه با انعکاس احساس جنب و جوش در کنار لوکس بودن هستید، این پالت زیبا را به شما پیشنهاد می کنیم.

17: چوبی، مرجانی، فیروزه ای و خاکستری

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 17

در این ترکیب رنگی، احساس آرامش رنگ آبی با کمی جنب و جوش در رنگ مرجانی ادغام شده است تا در کنار جذابیت، کنتراست خوبی نیز ایجاد کرده باشد.

18: صورتی و سایه هایی از آبی

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 18

در این پالت رنگی گرم و خیره کننده، انعکاسی از نور زیبای خورشید در ساعات طلایی را مشاهده می کنید. این ترکیب بسیار زیبای الهام گرفته از طبیعت، یادآور حس دوستی، شادی و نشاط بوده و رنگ بننفش نیز توانسته است احساس لوکس بودن در این ترکیب را به خوبی ایجا کند.

19: مشکی و سایه هایی از قهوه ای

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 19

باز هم یک ترکیب از رنگ های گرم و خیره کننده با احساس سر زندگی و جنب و جوش فراوان. این چهار رنگ به خوبی غروب سواحل را یادآوری می کنند. احساسی پر از جوانی، سر زندگی و به‌روز بودن.

20: برنزه، مشکی-قهوه ای و بژ

ترکیب رنگی گرافیک و طراحی سایت شماره 20

در این ترکیب رنگی سه سایه از خانواده رنگ قهوه ای مشاهده می شود. این پالت رنگی که به نوعی در محدوده رنگ های سرد قرار می گیرد، احساس کلاسیک در کنار جدیت را در طرح شما به ارمغان می آورد.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*