موشن گرافیک چیست؟

همه چیز درباره موشن گرافیک ها

موشن گرافیک چیست؟ | کاربرد موشن گرافیک در صنعت تبلیغات | انواع موشن گرافیک

موشن گرافیک یا (Motion Graphics) به معنای گرافیک محترک است و کاربرد اصلی آن ساخت تیزر های تبلیغاتی است.

سابقا از موشن گرافیک تنها برای متحرک سازی لوگو ها (لوگو موشن) استفاده می شد و از سوی شرکت های بزرگ و شبکه های تلویزیونی مورد استقبال قرار گرفت؛ اما به مرور زمان این روش به صنعت ساخت تیزر های تبلیغاتی، ویدئو های معرفی محصولات و اطلاع رسانی های عمومی نیز کشیده شد.

امروزه موشن گرافیک به دلیل رسایی، سادگی در بیان، هزینه پایین تر نسبت به فیلمبرداری و ساخت تیزر های رئال و ارتباط خوب مخاطب با این نوع محتوا، به یکی از موثرترین ابزار های تبلیغاتی و اطلاع رسانی در دنیا مبدل شده است، در کشور ما هم هر چند کمی دیرتر اما جایگاه خود را پیدا کرد.

چرا موشن گرافیک؟

طبق مطالعات، گیرایی تصاویر شصت هزار بار! بیشتر از متن است و چیزی معادل نود درصد از اطلاعات دریافتی مغز از راه دیدن به دست می آیند. از این رو مشتریان ارتباط راحت تر و بیشتری را با تصاویر برقرار می‌کنند.

بر اساس بررسی های بازاریابی که روی طیف وسیعی از کاربران و مشتریان کسب و کار های مختلف صورت گرفته است، سه عنصر “تصویر”، “متن” و “صدا” در کنار هم حداکثر تاثیر را در موفقیت فروش و جذب مخاطب خواهند داشت و موشن گرافیک به عنوان یک “ویدئوی تبلیغاتی” شامل هزاران تصویر (معمولا 30 تصویر در ثانیه)، به همراه موسیقی و صدای گوینده (نریتور) است که متن تیزر را برای مخاطب از رو میخواند.

این سه عامل همگی باعث می‌شوند که مخاطب کمترین زحمت را برای دریافت مطالب مورد نظر متحمل شود و نرخ “اثر/بازدید” محتوای تبلیغاتی شما تا چندین برابر افزایش یابد.

کاربرد موشن گرافیک

اگر یک وبسایت دارید، صاحب یک شرکت یا کسب و کار جدید هستید و میخواهید هر آنچه را که لازم است درباره کارتان به مخاطب توضیح دهید، موشن گرافیک بهترین انتخاب است.

همچنین شرکت های برند و شناخته شده نیز با ساخت موشن گرافیک های سریالی و ادامه دار علاوه بر حفظ ارتباط با مشتریان و افزایش اعتبار و محبوبیت خود می‌توانند اطمینان حاصل کنند که نسبت به سایر رقبا تاثیر گذاری بیشتری را روی جامعه هدف خواهند داشت.

یکی دیگر از کاربرد های جالب موشن گرافیک اطلاع رسانی و یا معرفی روش های استفاده از یک سرویس یا خدمات است، به طوری که کاربر به جای خواندن بروشور های طویل و خسته کننده و یا گشتن در وبسایت، تنها با مشاهده یک ویدئو گویا و کامل تمامی آنچه را که باید بداند، دریافت می‌کند.

سوالات متداول

سوالات متداول

سوالات رایج کاربران پیرامون طراحی موشن گرافیک و لوگو موشن

 

1. روند مشاوره و ثبت سفارش چگونه است؟

برای مشاوره می توانید از طریق تماس مستقیم با کارشناس طراحی موشن گرافیک و انیمیشن محراد گرافیک با شماره 09194463855 تماس برقرار کنید. همچنین برای ثبت سفارش نیز می توانید از طریق راه های زیر اقدام نمایید.

  1. تماس مستقیم با کارشناس
  2. ارسال پیام از طریق تلگرام یا واتس آپ به کارشناس
  3. ارسال درخواست از طریق صفحه تماس

جهت رسیدگی و بررسی سریع تر به درخواست شما، در صورت امکان، از تماس مستقیم با کارشناس بخش مربوطه استفاده کنید.

2.  آیا شما به شکل حضوری نیز فعالیت می کنید؟

از آنجا که دفتر مرکزی تیم محراد تنها در شهر همدان می باشد، تمرکز اصلی تیم بر فعالیت به شکل دورکاری است. در صورت تمایل مشتری به مشاوره و بستن قرارداد به صورت حضوری نیز، نمایندگان یا مدیران تیم محراد، تنها برای سفارشات موشن گرافیک های چند قسمتی (سریالی) و یا پروژه های خاص، می توانند زمانی را برای مشتریان محترم، در شهرستان محل فعالیت آنها و با هماهنگی قبلی، در جهت ارائه مشاوره و خدمات لازم اختصاص دهند.

3.  قیمت گذاری در تیم محراد چگونه است؟

تعرفه موشن گرافیک، لوگو متحرک و انیمیشن های تبلیغاتی با توجه به گستردگی خدمات مرتبط با آن، متغیر است و بعد از مشاوره به صورت توافقی تعیین می شود. حدود قیمت ها را نیز می توانید در صفحه تعرفه ها از منو اصلی مشاهده نمایید. تیم محراد در تلاش است که همواره پایین قیمت را نسبت رقبا و با درنظر گرفتن کیفیت خدمات برای  مشتریان خود در‌نظر بگیرد.

4. مدت زمان تحویل سفارش چگونه است؟

سفارشات موشن گرافیک، به دلیل وقت‌گیر بودن فرایند تدوین سناریو، طراحی کاراکتر ها، استوری برد و انیمیت (متحرک سازی) مدت زمان قابل توجهی را برای انجام نیاز دارند. به طور کلی، با توجه به نوع موشن گرافیک، مدت زمان طراحی از یک هفته تا سه هفته متغیر بوده و پس از آن نیز معمولا یک هفته برای انجام اصلاحات مورد نیاز مشتری زمان لازم است.

5. روند واریز هزینه سفارش و ضمانت بازگشت وجه به چه صورت است؟

در محراد گرافیک، شروع انجام سفارش پس از واریز پیش پرداخت انجام می شود. این مبلغ در سفارشات موشن گرافیک، 30 درصد کل هزینه سفارش است. در تمامی سفارشات به جز طراحی سایت و موشن گرافیک، در صورتی نارضایتی مشتریان، کلیه مبلغ پیش پرداخت بدون قید و شرط برگردانده می شود.

اما در موشن گرافیک و طراحی سایت، به علت هزینه های بالا و زمان زیادی که اعضای تیم باید صرف طراحی و راه اندازی پروژه کنند، 10 درصد از مبلغ کل قرارداد به عنوان خسارت متعلق به تیم محراد خواهد بود و مابقی (20%) مسترد خواهد شد.

6. کیفیت موشن گرافیک ها چگونه است؟

کیفیت یا رزولوشن خروجی موشن گرافیک های محراد گرافیک به دلیل استفاده از فایل های وکتور (برداری) در طراحی، با هیچ محدودیتی مواجه نیست و بسته به محل استفاده نهائی کار، از کیفیت HD و Full HD تا 4k قابل ارائه است.

7. سوال من در لیست بالا نیست

پرسش و پاسخ های مرتبط با این بخش در آینده تکمیل می شود. با این حال، جای نگرانی نیست! با کارشناسان ما از طریق صفحه ارتباط با ما در منو اصلی سایت، تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

مشاوره و سفارش

برای مشاوره یا سفارش از طریق تماس مستقیم و یا پیام تلگرامی با کارشناس موشن گرافیک تیم ما در ارتباط باشید.
09194463855

تعرفه های موشن گرافیک

به دلیل گستردگی خدمات موشن گرافیک، در بیشتر مواقع تعرفه پس از مشاوره تلفنی به صورت توافقی تعیین می شود. همچنین برای اطلاع از قیمت های پایه و تعرفه سایر خدمات، می‌توانید به صفحه تعرفه ها در منو اصلی مراجعه کنید.