طراحی پوستر، بروشور و کاتالوگ

خدمات طراحی پوستر، بروشور و کاتالوگ

آشنایی با روند طراحی پوستر، بروشور و کاتالوگ در محراد گرافیک

دنیای پوستر ها در کنار کاتالوگ و بروشور ها و حتی پمفلت ها دنیایی بسیار متنوع و پر از جذابیت، خلاقیت و تاثیرگذاری محسوب می شود. استفاده از هر یک از این موارد در دنیای طراحی گرافیک در موضوعات مختلفی مانند آموزشی، خبری، تبلیغاتی، مذهبی و… بسیار کاربردی است. تاثیرگذای فوق العاده بالای این موارد به ویژه پوستر ها و بیلبورد های تبلیغاتی در سطح شهر و حتی شکبه های اجتماعی و فضای مجازی، اهمیت آنرا در سال های اخیر دو چندان کرده است.

از طرفی، بالا رفتن سطح توقع مشتریان در نتیجه ی رقابت بسیار بالا میان کسب و کار ها، موجب به چالش کشیدن مهارت گرافیست ها در این زمینه شده است. بنابراین بالا بودن سطح تجربه و مهارت در طراح، از مهمترین عوامل موثر در جذابیت و تاثیرگذاری طرح پایانی است. همچنین نباید از رعایت استاندارد های طراحی و چاپ مانند اندازه، رنگ و… غافل شد و رعایت اصول طراحی را قربانی یک طراحی مثلا متفاوت کرد.

آشنایی با مهم ترین خصوصیات یک پوستر مناسب

رعایت اندازه و کادربندی

برای اینکه کادربندی پوستر را تعیین کنید باید موقعیت، نیاز ها و موضوع پوستر را در نظر بگیرید. به فضایی که قرار است پوستر در آنجا قرار داده شود دقت کنید. اگر محدودیتی برای چاپ عمودی و یا افقی نداشتید، موضوع پوستر را در نظر بگیرید. برای موضوعات خبری کادربندی عمودی طرفدار بیشتری دارد. برای موضوعات داستانی و مذهبی معمولا کادربندی افقی به کار می رود. در موضوعات تبلیغاتی نیز هر دو کادربندی طرفداران خاص خود را دارد.

رعایت اصل سادگی

پوستر ها باید در زمان کوتاهی پیام مورد نظر را به مخاطبان منتقل کنند. بنابراین باید ساده و قابل درک طراحی شوند. از طرفی باید در همین زمان کوتاه نگاه مخاطب را به خود جلب کنند. بنابراین باید تعادل بسیار دقیقی بین عناصر گرافیکی و سادگی درطرح رعایت شود تا در کوتاه ترین زمان ممکن علاوه بر جلب نیظیر مخاطبان، پیام مورد نظر را نیز منتقل کنند.

در نظر گرفتن مخاطبان

اینکه مخاطبان مورد نظر، از چه قشری هستند و در چه محدوده سنی قرار دارند از عوامل موثر در طراحی پوستر محسوب می شود. در هر یک از حالت های مختلف، باید پوستر به راحتی قابل درک بوده و مفهوم مورد نظر را به مخاطب منتقل کند. اگر مخاطبان پوستر عموم مردم باشند، بهتر است از فونت های دست نویس، عناصر و الِمان های پیچیده و غیر قابل درک در طراحی پوستر اجتناب شود.

رعایت اصول و استاندارد های رنگی

رنگ ها در چاپ همانطوری که درنمایشگر های دیجیتال نشان داده می شوند نیستند. به عبارتی دیگر محدوده رنگ های قابل چاپ بسیار کمتر از رنگ هایی هستند که در نمایشگر کامپیوتر و موبایل نشان داده می شوند. طراحان باید دقت کنند که در به هنگام طراحی از محدوده رنگی CMYK استفاده کنند.

جذابیت، خلاقیت و انسجام در طرح

برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر باید در طراحی پوستر خلاقیت به کار برده شود. ترکیب رنگ ها متناسب با روانشناسی رنگ ها و متناسب با رنگ سازمانی برند مورد نظر استفاده شوند و تصاویر مرتبط و با کیفیت بالا در طرح به کار برده شود. همچنین قسمت های مختلف طرح باید منسجم بوده و پراکندگی در عناصر و الِمان ها مشاهده نشود. در پایان طرح نهایی باید تک باشد و مشابه آن در سایر طرح ها مشاهده نشود.

رعایت اصول نگارشی

در محراد گرافیک بار ها روی رعایت اصول نگارشی در تمامی طرح های، از وب سایت گرفته تا یک کارت ویزیت ساده، تاکید کرده ایم. تایپوگرافی از مهمترین قسمت های هر طرح گرافیکی است و اصول و استاندارد نگارشی باید در بالاترین سطح از استاندارد ها در آنها رعایت شود. در همه ی طرح های گرافیکی حروف گذاری و علائم نگارشی باید به خوبی رعایت شود و نوشته های نهایی از نظر رنگ و سایز طروی باشند که به راحتی خوانا و قابل درک باشند.

سوالات متداول

سوالات متداول

سوالات رایج کاربران پیرامون طراحی پوستر، کاتالوگ و بروشور

1. روند مشاوره و ثبت سفارش چگونه است؟

برای مشاوره می توانید از طریق تماس مستقیم با کارشناس گرافیک دو بعدی محراد گرافیک با شماره 09194463855 تماس برقرار کنید. همچنین برای ثبت سفارش نیز می توانید از طریق راه های زیر اقدام نمایید.

  1. تماس مستقیم با کارشناس گرافیک دو بعدی
  2. ارسال پیام از طریق تلگرام یا واتس آپ به کارشناسان محراد
  3. ارسال درخواست از طریق صفحه تماس

جهت رسیدگی و بررسی سریع تر به درخواست شما، در صورت امکان، از تماس مستقیم با کارشناس بخش مربوطه استفاده کنید. اطلاعات تماس با کارشناس هر بخش، در صفحه ارتباط با ما درج شده است.

2. آیا شما به شکل حضوری نیز فعالیت می کنید؟

از آنجا که دفتر مرکزی تیم محراد تنها در شهر همدان می باشد، تمرکز اصلی تیم بر فعالیت به شکل دورکاری است. در صورت تمایل مشتری به مشاوره و بستن قرارداد به صورت حضوری نیز، نمایندگان یا مدیران تیم محراد، تنها برای سفارشات طراحی وب و فروشگاه اینترنتی و یا اخذ قرارداد همکاری بلند مدت در هر کدام از زمینه ها، می توانند زمانی را برای مشتریان محترم، در شهرستان محل فعالیت آنها و با هماهنگی قبلی، در جهت ارائه مشاوره و خدمات لازم اختصاص دهند.

3. قیمت گذاری در تیم محراد چگونه است؟

تلاش تیم طراحی محراد همواره در جهت همکاری با مشتریان با پایین ترین تعرفه ممکن(البته با در نظر گرفتن کیفیت خدمات) می باشد. تعرفه خدمات مرتبط با طراحی پوستر، کاتالوگ و بروشور در صفحه تعرفه ها درج شده است. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر، سعی کنید با کارشناسان ما ارتباط تلفنی برقرار کنید.

4. مدت زمان تحویل سفارش چگونه است؟

سفارشات مرتبط با طراحی پوستر معمولا کمتر از 48 ساعت انجام می شود.

مدت زمان تحویل سفارشات طراحی کاتالوگ و بروشور نیز با توجه به برخی متغیر ها مانند تعداد صفحات و اعمال نیاز های مشتری در طرح، معمولا بین 3 تا 7 روز خواهد بود.

5. روند واریز هزینه سفارش و ضمانت بازگشت وجه

در محراد گرافیک، شروع انجام سفارش پس از واریز پیش پرداخت انجام می شود. این پیش پرداخت در سفارشات طراحی بسته بندی محصول، حدود 30 درصد کل مبلغ سفارش است. در تمامی سفارشات به جز طراحی سایت و موشن گرافیک، در صورتی نارضایتی مشتریان، کلیه مبلغ پیش پرداخت بدون قید و شرط برگردانده می شود.

6. اگر طرح پیشنهادی شما را دوست نداشتم…؟!

ویرایشات جزئی به صورت رایگان انجام می شود. اما ممکن است شما اساسا طرح پیشنهادی را دوست نداشته باشید. در این حالت، می توانید پیش پرداخت خود را پس بگیرید و یا به کارشناسان محراد گرافیک فرصت بدهید تا یک طرح جدید برای شما طراحی کنند. اگر کارشناسان ما دو طرح مختلف برای شما طراحی کنند، در پایان تنها اجازه دارید یکی از طرح ها را انتخاب کنید و حق طرح دیگر، به طور کامل نزد محراد گرافیک محفوظ خواهد ماند.

7. سوال من در لیست بالا نیست

پرسش و پاسخ های مرتبط با این بخش بزودی تکمیل می شود. با این حال، جای نگرانی نیست! با کارشناسان ما از طریق صفحه ارتباط با ما در منو اصلی سایت، تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

مشاوره و سفارش

برای مشاوره یا سفارش از طریق تماس مستقیم و یا پیام تلگرامی با کارشناس طراحی گرافیک تیم ما در ارتباط باشید.
09194463855

تعرفه های طراحی

تعرفه های مرتبط با هر یک از خدمات را می توانید در صفحه تعرفه ها مشاهده کنید. پیشنهاد می کنیم برای مشاوره و هماهنگی بیشتر، در صورت امکان با کارشناس بخش مربوطه تماس حاصل کنید.

نمونه کار های طراحی پوستر

اعتبار ما این است که مورد اعتماد برند های برتر هستیم.

آخرین های طراحی گرافیک

جالب است بدانید مطالب آموزشی محراد بلاگ توسط کارشناسان مربوطه از منابع خارجی معتبر ترجمه می شوند.

تفاوت های وکتور و رستر به زبان ساده

تفاوت های وکتور و رستر به زبان ساده

در این آموزش به بررسی ویژگی ها، کاربرد ها و تفاوت های میان فایل های

خصوصیاتی که یک لوگوی عالی باید داشته باشد

در این مطلب ویژگی های لوگوهای موفق را بررسی خواهیم کرد و خواهیم دید که

تفاوت برند، لوگو و هویت بصری

در این آموزش، برند، لوگو و هویت بصری را تعریف کرده و به مقایسه تفاوت